Every finisher is a winner!

Landsharks Track & Field Records

 

8 & Under Records (Sub-bantam)

Event Girl's Name Mark Boy's Name Mark

100

    Laelon Harris 16.03
200 Shealan Waters 38.28 Brandon Hills 33.18
400 Shealan Waters 1:27.8 Brandon Hills 1:15.8
800 Camryn Lindsey 3:25.6 Kyle Rex 3:05.62
1500 Isabella Tyler 8:35.7 Kyle Rex 5:51.65
4x100        
4x400        
Long Jump Shealan Waters 10' 2" Brandon Hills 11' 7.5"
Shot Put     Sam Miner 10' 1"
Javelin        

9-10 Records (Bantam)

Event Girl's Names Mark Boy's Names Mark
100 Kate Griffin 15.8 Zachary Karr 15.52
200 Lily Matalus 33.62 Zachary Karr 31.88
400 Kara Slavoski 1:11.01 Anthony Breglio 1:09.6
800 Kara Slavoski 2:44.86 Brandon Clark 2:36.0
1500 Hope Stark 5:36.5 Erik LeRoux 5:11.96
4x100     Zechariah Allor 1:15.8
      Nathan Benson  
      Brandon Saucedo  
      Kappie Pearson  
4x400 Chelsea Gibas 5:24.82 Anthony Breglio 5:27.8
  Taylor Harris   Lance Kuhn  
  Elena Slavoski   Erik LeRoux  
  Sydney Brown   Alex Rodriquez  
High Jump Emma Lindsey 3' 5.25" Rhys Rathbun 3' 2"
Long Jump Kate Griffin 11' 10" Laelon Harris 11' 3"
Shot Put Olivia Greene 11' 11" Lucas Plant 20' 11"
Javelin Loren Linnenburger 24' 9" Tyler Burns 71' 5"
Triathlon Olivia Greene 425 Kobi Rex 523

11-12 Records (Midget)

Event Girl's Name Mark Boy's Name Mark
100 Sara Benson 15.01 Kevin Frye 15.84
200 Caitlin Ecord 32.92 Braedon Holcombe 30.34
400 Jenna Gregoire 1:11.64 Nicholas Markowski 1:11.45
800 Shelby Stableford 2:36.54 Zachary Karr 2:39.96
1500 Shelby Stableford 5:03.37 Thadeous Fisher 5:26.88
3000 Jennifer Bremser 11:28.96 Samuel Leake 11:24.3
80M Hurdles Jenna Gregoire 16.66 Joe Sales 17.16
4x100        
4x400 Sara Benson 5:16.68 Matthew Avischious 4:51.05
  Rachel Buehl   Lucas Plant  
  Nicole Davis   Thadeous Fisher  
  Calli Johnson   Marc Hensley  
4x800 Kara Slavoski 11:39.78 Thadeous Fisher 11:17.34
  Rachel Buehl   Kobi Rex  
  Shelby Stableford   Joe Sales  
  Beth Burns   Jeff Warren  
High Jump Lily Acosta 3' 9.25" Kobi Rex 4' 11"
Long Jump Sara Benson 12' 0.5" Braedon Holcombe 13' 7.75"
Shot Put     Zachary Karr 25' 5"
Discus     Sam Feldotto 37' 4"
Javelin Beth Burns 32' 1" Kobi Rex 102' 11"
Pentathlon Lily Acosta 663 Kobi Rex 1642

13-14 Records (Youth)

Event Girl's Name Mark Boy's Name Mark
100 Claudia Valenzuela 13.6    
200 Claudia Valenzuela 28.76    
400        
800 Kara Slavoski 2:27.25 Jeff Warren 2:38.04
1500 Kara Slavoski 5:06.19 Jeff Warren 4:46.29
3000 Jennifer Bremser 12:52.67 Trevor Walchezski 10:58.11
100M Hurdles RaeAnn Queener 16.52 Kevin Haberhorn 18.54
200M Hurdles RaeAnn Queener 31.09 Kobi Rex 32.97
4x100        
4x400        
4x800        
High Jump RaeAnn Queener 4' 11" Kobi Rex 5' 5"
Long Jump        
Triple Jump        
Shot Put Lauren DeRay 24' 7.75" Zachary Scarborough 30' 2"
Discus Lauren DeRay 52' 9" Zachary Scarborough 81' 0"
Javelin Kassie Mazzocco 44' 6" Kobi Rex 93' 8"
Pentathlon     Nick Markavski 1144

15-16 Records (Intermediate)

Event Girl's Name Mark Boy's Name Mark
100M Hurdles     Michael Jacobson 16.61
400M Hurdles     Alex Miller 1:01.01
High Jump     Matt Gibas 5' 5"
Pole Vault Rylee Ries 7' 6.5" Kyle Rex 10' 6"
Long Jump      Will Compos 16' 8.75"
Triple Jump     Brian Boylen 36' 9.75"
Shot Put     Kenneth Plant 40' 7"
Discus      Conor Bertles 124' 8"
Javelin     Kenneth Plant 75' 8"
Hammer        
Heptathlon     Michael Jacobson 4138

17-18 Records (Young Men & Women)

Event Girl's Name Mark Boy's Name Mark
110M Hurdles        
400M Hurdles        
High Jump        
Pole Vault     Kaci Rex 14' 4"
Long Jump        
Triple Jump        
Shot Put Emma Thomas 29' 9.25" Jackson Spalding 53' 6.25"
Discus Emma Thomas 105' 7" Jackson Spalding 177' 2"
Javelin        
Hammer        
Decathlon     Kaci Rex 5290